چگونه یک فایل برداری یا وکتور را ویرایش کنیم؟

چگونه یک فایل برداری یا وکتور را ویرایش کنیم؟

قبل از هر چیز ، برای اینکه بتوانید یک فایل برداری را ویرایش کنید ، به یک نرم افزار ویرایش بردار مانند Adobe Illustrator نیاز دارید که این برنامه یکی از برترین نرم افزار های گرافیکی برداری است.

برنامه های دیگری وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید ، اما ممکن است هنگام باز و ویرایش فایل ها خطایی ایجاد کند ، بدلیل وجود ویژگی هایی که در دسترس نیست ، به همین دلیل از طرح آرنگ ، Adobe Illustrator را توصیه می کند.

بسیاری از آموزش ها و مطالب یادگیری وجود دارد که می توانید در مورد ویرایش برداری در اینترنت و همچنین در وب سایت Adobe بیابید ، اما در اینجا چند نکته وجود دارد که می توانید هنگام ویرایش یک فایل وکتور یا برداری از طرح آرنگ در خاطر داشته باشید

بررسی کردن لایه ها:
ممکن است برای برخی از پرونده ها لایه های مختلفی ایجاد شود (پس زمینه ، اشیاء و غیره). اگر اینگونه نیست و کل طرح در یک لایه واحد است ، پنجره “Layer” را بررسی کنید و برای باز کردن هر عنصر ، لایه های زیر را باز کنید.

اشیاء گروه بندی شده:
  اگر قادر به انتخاب یک شی خاص در طرح نباشید ، ممکن است به این دلیل باشد که اشیاء در گروه بندی شده اند. در این حالت ، شما فقط باید کل گروه را انتخاب کنید ، کلیک راست کنید و “گروه” را از فهرست انتخاب کنید. این به شما امکان می دهد تا اشیاء را به صورت جداگانه دستکاری کنید.

ماسک های برش خورده:
اگر گزینه “گروه” کار نکند ، ممکن است به این دلیل باشد که یک ماسک قطع کننده بر روی تصویر وجود دارد. فقط کلیک راست کرده و “آزادی ماسک گشایی” را انتخاب کنید. پس از این ، در صورت لزوم می توانید گروه را گروه بندی کنید.

ویرایش قلم ها:
  معمولاً فونت هایی که در پرونده پیش نمایش ظاهر می شوند ، هنگام باز کردن بردار قابل ویرایش ، در دسترس نخواهند بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ، لطفا اطلاعات مقاله زیر را مطالعه بفرمایید

نحوه ویرایش قلم ها یا متن در یک تصویر لایه باز

برای کمک بیشتر در مورد ویرایش فایلهای برداری ، می توانید به صفحه پشتیبانی Adobe Illustrator مراجعه کنید.

ویرایش فایل لایه باز ایلستریتور
ویرایش فایل لایه باز ایلستریتور